Članovi žirija bit će objavljeni u srpnju.
Milja Mikkola radi za Filmski festival Midnight Sun u finskoj Laponiji od 2005. Također je dio programskog kolektiva koji vodi arthouse kino Orion u Helsinkiju, kao i osnivačica i jedna od direktorica helsinškog Filmskog festivala Viva Erotica koji slavi povijest seksa na velikom platnu. Prije više desetljeća završila je sveobuhvatnu obuku za projekcionisticu analognih formata, a njezini su celuloidni korijeni neraskidivo vezani uz svijet filma.
Luka Peroš rođen je u Zagrebu, 28. listopada 1976. Živio je u Zagrebu, Beču, Abu Dabiju, Bostonu i Los Angelesu. Trenutno živi u Barceloni odakle nastavlja svoju glumačku karijeru u Španjolskoj i Europi. Diplomirao je izvedbene umjetnosti, smjer gluma, na američkom koledžu Emerson 2000. godine. Radio je u Hrvatskom narodnom kazalištu u Rijeci i Zagrebačkom kazalištu lutaka. Luka ima bogato iskustvo u davanju glasova i sinkronizaciji, u lutkarstvu, te kao izvođač i voditelj.
Danilo Šerbedžija redatelj je više dokumentarnih i kratkih filmova. Njegov prvi dugometražni igrani film 72 dana višestruko je nagrađivan. Na Pulskom filmskom festivalu osvojio je nagradu publike za najbolji film i tri Zlatne arene. Redatelj je i dugometražnog igranog filma Oslobođenje Skopja, makedonskog kandidata za nagradu Oscar, te dugometražnog igranog filma Tereza37 koji je na Pulskom filmskom festivalu osvojio šest Zlatnih Arena, uključujući i Veliku Zlatnu Arenu za najbolji film. Film je bio hrvatski kandidat za nagradu Oscar.
Yeşim Ustaoğlu je turska redateljica i scenaristica. Karijeru je započela kao arhitektica, a potom je radila kao novinarka i filmska kritičarka. Snimila je nekoliko nagrađivanih kratkih filmova, a potom i svoj prvi dugometražni film Trag (İz) 1994. godine. Stekla je međunarodna priznanja za svoj sljedeći film, Put prema suncu (Güneşe Yolculuk), priču o prijateljstvu između Turka i Kurda. Njezin četvrti film Pandorina kutija (Pandora'nın Kutusu) osvojio je nagrade za najbolji film i najbolju glumicu na Filmskom festivalu u San Sebastiánu.
Anne Gaschütz je organizatorica festivala i selektorica. Pridružila se Međunarodnom festivalu kratkometražnog filma FILMFEST DRESDEN 2013. kao dio međunarodnog selekcijskog odbora, a u srpnju 2020. postala je sudirektorica festivala. Godine 2021. postala je članica selekcijskog odbora programa Pardi di domani Filmskog festivala u Locarnu. Jedna je od pokretačica internetske platforme Talking Shorts, usmjerene na kritiku kratkometražnog filma, te članica Europske filmske akademije.
Urša Menart redateljica je i scenaristica iz Ljubljane. Surađivala je na scenarijima za filmove Damjana Kozolea Noćni život (2016.) i Polusestra (2019.), koji su premijerno prikazani u Karlovim Varima. Njezin debitantski igrani film Nikad više luzerica (2018.) osvojio je nagrade za najbolji film i najbolji scenarij na Festivalu slovenskog filma. Njezin drugi igrani film Sve što s tobom nije u redu je u postprodukciji. Trenutno obnaša dužnost članice upravnog odbora Slovenskog udruženja redatelja i članica je Europske filmske akademije.
Hamed Soleimanzadeh je filmski kritičar, redatelj i predavač. Bio je član žirija na više od dvadeset prestižnih međunarodnih filmskih festivala i događanja, uključujući dodjelu Zlatnih globusa, te filmske festivale u Cannesu, Karlovim Varima i Berlinu. Osnivač je i direktor Međunarodnog festivala kratkometražnog filma Abbas Kiarostami. Soleimanzadeh je režirao sedam kratkih filmova i objavio stotine članaka te nekoliko knjiga o filmu, kazalištu, filozofiji i kulturi.
Josip Grozdanić kao filmski kritičar djeluje od 2003. godine, u Hrvatskom filmskom ljetopisu, tjednicima Tv Story i Stars, mjesečniku Total Film, dvotjedniku Vijenac, HTV-ovoj emisiji Savršeni svijet, HTV-ovu filmskom programu, emisijama Filmoskop na HR 3 i Licem u lice na HR 1. Autor je emisije Filmomanija na HR 3, u Zapisu HFS-a, na filmskim programima HFS-a, Školi medijske kulture Dr. Ante Peterlić, u Posebnim dodacima HTV-a, te u Briljanteenu HTV-a.
Mike Naafs je član Nizozemskog udruženja filmskih kritičara. Autor je osvrta i kolumni za najveći nizozemski filmski časopis De Filmkrant te je kao član FIPRESCI-ja posjećivao festivale u Kijevu, Cannesu, Moskvi, Cluj-Napoci i Sankt Peterburgu. Trenutno radi kao slobodni kritičar. Živi u Amsterdamu gdje radi kao kuhar u psihijatrijskoj bolnici.
Jan Storø filmski je kritičar za Khrono – dnevne novine u vlasništvu devet sveučilišta diljem Norveške. Osim toga, piše za filmske časopise Cinema i Z. Također je profesor emeritus socijalne pedagogije na Fakultetu društvenih znanosti Metropolitanskog sveučilišta u Oslu. Autor je deset knjiga, a njegov su glavni interes arthouse filmovi i filmovi iz zemalja izvan dominantne mainstream američke/europske filmske scene.
Marko Bičanić (Zagreb, 1999.) od 2013. je član Blank_filmskog inkubatora u okviru kojeg je radio prve filmove i gdje trenutno mentorira srednjoškolsku skupinu. Na raznovrsnim projektima radio je kao redatelj, scenarist, snimatelj, montažer i glumac. Jedan je od autora web serije Videobox. Trenutno je na diplomskom studiju režije igranog filma na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu.
Katarina Čupić, rođena 2001. godine u Zagrebu, dobitnica je brojnih međunarodnih nagrada u klaviru. Studentica je druge godine Transmedijske dramaturgije na Sveučilištu VERN' i Muzičke produkcije - Audio Inženjeringa. Bavi se pisanjem scenarija za filmove, TV serije, videoigre i stripove. Sudjelovala je u organizaciji manifestacije Tesla & Friends i trenutno radi na knjizi Rječnik filmskog žargona.
Klara Kovačić studentica je Glume i medija na Akademiji primijenjenih umjetnosti u Rijeci, a prije toga diplomirala je filozofiju i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Iako je slušala filmološke kolegije, na trenutnom studiju produbila je interes za film.
I primaj najnovije vijesti i najave prije svih!